Rusztowania modułowe

Oferta » Rusztowania modułowe

Rusztowania modułowe

Osobną grupę produktów w ofercie firmy plettac Distribution stanowią rusztowania modułowe.

Rusztowania mają bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle, elektrowniach, stoczniach. Można z nich zmontować rusztowanie fasadowe oraz przestrzenne. Mają również zastosowanie w budowie estrad, trybun, kotłów w elektrowniach, zbiorników, oraz doskonale nadają się również do zabudowy takich obiektów jak wieże, kościoły,. Można z nich budować konstrukcje wewnętrzne do prac remontowych i konserwatorskich.


Podstawowymi elementami systemu są:
- stojaki (od 0,5m do 4m - co 50cm)
- rygle (do 4m: 70, 110, 150, 200, 250, 300, 400cm)
- stężenia pionowe i poziome
- podesty drewniane, stalowe (do 3m)
- podesty komunikacyjne

W każdym słupku stojaka w odległości co 0,5 metra rozmieszczone są stalowe talerzykiz 8 otworami . W otwory łączy się rygle pod kątem 90 stopni oraz umieszcza się stężenia. Łączenie rygli i stężeń odbywa się na zasadzie zamka klinowego. Klin został specjalnie skonstruowany w celu ochrony przed samoistnym wypięciem (nit na górze klina).

Możliwe do osiągnięcia długości pól zawierają się w przedziale od 0,7 do 3 metrów. Przewidziane szerokości pól wynoszą: 0,74m, 1,10m, 1,5m, 2,00m, 2,50m, oraz 3,00m.

Montaż rusztowania modułowego rozpoczyna się od rozmieszczenia stóp gwintowanych (40, 60, 80cm). Na każdej stopie rozmieszczane są elementy początkowe. W dalszej kolejności rozmieszczane są stojaki pionowe, rygle poziome oraz stężenia ukośne. Aby zamontować podesty trzeba zastąpić zwykły rygiel poziomy, ryglem z kłami do mocowania podestów.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com